Piotr Janik

Lekarz medycyny estetycznej

 

Dr Piotr Janik jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Klinice Ambroziak oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie, gdzie zajmuje się także działalnością naukową. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w renomowanych czasopismach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej.

W Klinice Orto Live Dr Janik wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których znajomość potwierdzają liczne certyfikaty – modelowanie twarzy z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, korekcja zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej, leczenie nadpotliwości, implantacja nici liftingujących. Dr Janik zajmuje się również leczeniem blizn przerosłych i bliznowców, usuwaniem chirurgicznym znamion, a także wykonuje zabiegi przeszczepiania tłuszczu (korekcja cieni pod oczami, lipofiling twarzy, lipotransfer pod blizny).

Podczas konsultacji dr Janik kwalifikuje również pacjentów do zabiegów laseroterapii, a także leczenia chirurgicznego bliznowców z zastosowaniem jedynego w Polsce urządzenia do powierzchownej radioterapii.laseroterapia.

Dr Piotr Janik jest członkiem ISAPS (International Society of Aesthetic and Plastic Surgery), PTChPRiE (Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej) oraz PTMEiAA (Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging). Nieustannie szkoli się w zakresie chirurgii estetycznej. Każdą wolną chwilę poświęca na śledzenie najnowszych doniesień w piśmiennictwie z zakresu chirurgii plastycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych zjazdach, szkoleniach i warsztatach (z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej) w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Interesuje się również chirurgią odtwórczą włosów - odbył szkolenie z przeszczepiania włosów w Turcji..