fbpx

Licówki


licówki, Licówki

Licówki – szybki sposób na piękny uśmiech

Jeśli pragniesz poprawić wygląd swojego uśmiechu, możesz skorzystać z różnorodnych metod z zakresu stomatologii estetycznej, które znacznie podniosą estetykę uzębienia. Jedną z nich są licówki, które dają bardzo szerokie możliwości zmiany kształtu i barwy zębów. To skuteczny sposób, który pozwala uzyskać spektakularne rezultaty w optymalnym czasie. Pamiętaj, że nawet drobna zmiana zębów może znacznie wpłynąć na wygląd i harmonię całej twarzy. W Orto Live projekt nowego uśmiechu zawsze dostosowujemy do urody Pacjenta, jego kształtu twarzy i ust, biorąc pod uwagę jego indywidualne preferencje. Aby zadowolić Pacjentów o różnych potrzebach i oczekiwaniach, oferujemy dwa rodzaje licówek. Dowiedz się więcej!

Poznaj lekarzy zajmujących się zakładaniem licówek

licówki, Licówki
dr Agnieszka Leszczyńska-Małek
stomatologia zachowawcza, estetyczna i dziecięca, chirurgia stomatologiczna

Studia stomatologiczne ukończyła w 2014 roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Od 2016 roku jest pracownikiem Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Radomiu.

 

 

Błyskawiczny efekt w niskiej cenie lub trwałe rezultaty na lata

W Orto Live wykonujemy dwa rodzaje licówek, które zasadniczo różnią się pomiędzy sobą sposobem wykonania, użytym materiałem i trwałością. Wybór odpowiedniej metody zależy od preferencji Pacjenta, a także od rodzaju wady, którą zamierza skorygować.

Licówki kompozytowe to prosty i szybki sposób na estetyczną poprawę uśmiechu. Cały zabieg przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym i nie wymaga współpracy z laboratorium protetycznym, dzięki czemu może zostać wykonany w optymalnym czasie, nawet w trakcie jednej wizyty. Licówki wykonane są z materiału kompozytowego – tego samego, który wykorzystuje się do zakładania plomb. Kompozyt występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu doskonale można dopasować go do barwy zębów. Przejrzystość materiału sprawia jednak, że nie jest w stanie zamaskować bardzo mocnych przebarwień. Proces leczenia polega na nałożeniu kompozytu na przednie zęby Pacjenta i wymodelowaniu go w odpowiedni sposób tak, aby nadać zębom idealny kształt. Szlifowanie zębów w przypadku tej metody najczęściej nie jest konieczne, dlatego jest ona mało inwazyjna i zwykle nie ingeruje w naturalną strukturę szkliwa. Światłoutwardzalny materiał kompozytowy zostaje błyskawicznie utwardzony i łączy się z tkanką zębów, a Pacjent natychmiast po wizycie wychodzi z nowym, pięknym uśmiechem. Metoda ta doskonale nadaje się do korekcji diastemy i niewielkich przerw między zębami, poprawy kształtu zębów (np. wydłużenie koron, wyrównanie linii łuku zębowego) lub naprawy ukruszonych zębów. Licówki kompozytowe nie są jednak bardzo trwałe i co ok. 2 lata należy je wymieniać lub odświeżać, aby zachować ich doskonały wygląd. Jest to ekonomiczna opcja dla Pacjentów, którzy pragną przy niewielkim nakładzie czasu i kosztów poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się za konsultację. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

  Licówki porcelanowe to znacznie bardziej wytrzymała i trwała metoda poprawy uśmiechu. Licówki wykonuje się w laboratorium protetycznym z wysokiej jakości ceramiki. Są to cienkie płatki, które kształtem przypominają soczewkę. W związku z tym, że muszą zostać przygotowane przez techników dentystycznych w laboratorium, czas leczenia wydłuża się do minimum dwóch wizyt w odstępach ok. tygodnia. Na pierwszej z nich stomatolog pobiera wycisk uzębienia, który służy technikom do przygotowania porcelanowych licówek. Druga wizyta obejmuje oszlifowanie zębów i trwałe przyklejenie licówek do ich przedniej ściany. Metoda ta jest w stanie kompleksowo poprawić zarówno kształt, jak i barwę zębów. Duża gama kolorystyczna porcelany, jej wysokie walory estetyczne i właściwości maskujące sprawiają, że po założeniu licówek uśmiech może być jaśniejszy o kilka odcieni. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest skorygowanie nawet dużych wad, takich jak np. wysunięte lub nachodzące na siebie zęby – wiąże się to jednak z koniecznością ich oszlifowania. Porcelana charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dlatego jeśli Pacjent stosuje się do zaleceń stomatologa i prawidłowo dba o swoje licówki, mogą one zachować swoje walory estetyczne nawet przez 15 lat.

  Cecha Kompozytowe Porcelanowe
  Możliwość wykonania leczenia w trakcie jednej wizyty +
  Brak konieczności szlifowania zębów +/-
  Wieloletnia trwałość +
  Brak konieczności odświeżania licówek +
  Niski koszt leczenia +
  Możliwość korekcji przebarwień +/- +
  Możliwość korekcji wysuniętych lub obróconych zębów +
  Możliwość korekcji diastemy lub ukruszonych zębów + +

   

   

  licówki, Licówki

   

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Twój uśmiech nie zadowala Cię w pełni? Chcesz zamaskować drobne defekty Twoich zębów? Nic prostszego. Udaj się na bezpłatną konsultację w Orto Live i dowiedz się, która z oferowanych przez nas metod pomoże Ci uzyskać wymarzony uśmiech. Nasz ekspert zbada Twoje zęby i doradzi, jakie kroki powinieneś wykonać. Aby zapisać się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 602 660 944 lub +48 532 004 781.

  Poznaj najczęstsze pytania do licówek

   

  1. Czy licówki to rozwiązanie stałe?
  2. Dla kogo przeznaczone są licówki?
  3. Jak dbać o licówki?
  4. Czy Pacjent może zdecydować, jak mają wyglądać licówki?

   

  ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

  Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

   

  Klinika ORTO-LIVE


   

  Orto-Live
  4.5
  Based on 19 reviews
  powered by Google
  Monika Luks
  Monika Luks
  12:34 12 Aug 20
  Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
  Anna Kowalska
  Anna Kowalska
  09:36 24 Mar 20
  Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
  Janina Luc
  Janina Luc
  09:50 20 Feb 20
  Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
  Monika Dawidowska
  Monika Dawidowska
  14:03 15 Jan 20
  Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
  Hanka Jabłońska
  Hanka Jabłońska
  12:02 03 Jan 20
  Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
  Łukasz Malicki
  Łukasz Malicki
  08:40 13 Nov 19
  Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
  Dawid Nowak
  Dawid Nowak
  09:16 17 Oct 19
  Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
  Andrzej Wita
  Andrzej Wita
  09:09 17 Oct 19
  Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
  sshe sshee
  sshe sshee
  16:24 18 Sep 19
  Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
  Julia Nowacka
  Julia Nowacka
  07:34 12 Sep 19
  Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
  Patryk Janusz
  Patryk Janusz
  10:44 09 Jul 19
  Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
  Sylwia K.
  Sylwia K.
  21:09 30 May 19
  Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
  Ola Potocka
  Ola Potocka
  09:10 05 Oct 18
  Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
  Aleksandra Węglarz
  Aleksandra Węglarz
  09:55 03 Feb 18
  Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
  Zobacz wszystkie opinie

   

  Orto-Live
  5.0
  powered by Facebook
  Julia Wu
  Julia Wu
  2019-09-05T09:08:26+0000
  Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
  Przemyslaw Skrzek
  Przemyslaw Skrzek
  2018-03-27T23:02:05+0000
  Rafał Janas
  Rafał Janas
  2018-03-21T20:34:54+0000
  super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
  Magdalena Nowacka
  Magdalena Nowacka
  2018-02-26T12:43:11+0000
  Najlepsi z najlepszych !
  Asia Wojtunik
  Asia Wojtunik
  2018-02-24T08:56:41+0000
  Kasia Zakrzewska
  Kasia Zakrzewska
  2018-02-06T15:29:23+0000
  Aleksandra Markowska
  Aleksandra Markowska
  2017-10-31T13:45:29+0000
  Pełen profesjonalizm � 10/10!
  Stanisław Skrzyński
  Stanisław Skrzyński
  2017-08-11T21:41:31+0000
  Kasia Janicka
  Kasia Janicka
  2017-06-24T13:27:18+0000
  Agata Niewadzisz
  Agata Niewadzisz
  2017-06-12T18:47:39+0000
  Patrycja Zasada
  Patrycja Zasada
  2017-04-10T19:02:34+0000
  Julia Szerling-Pielas
  Julia Szerling-Pielas
  2017-03-20T12:58:50+0000
  Wiola Kądrowska
  Wiola Kądrowska
  2017-03-17T14:06:05+0000
  Katarzyna Niedużak
  Katarzyna Niedużak
  2017-02-21T18:21:57+0000
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  2016-12-07T21:33:04+0000
  Barbara Rozińska
  Barbara Rozińska
  2016-05-21T19:05:04+0000
  Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
  Bogusław Kopka
  Bogusław Kopka
  2016-01-14T08:13:13+0000
  Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
  Aleksandra Korycka
  Aleksandra Korycka
  2015-12-23T20:02:43+0000
  Magdalena Zakonnik
  Magdalena Zakonnik
  2015-07-23T10:44:26+0000
  Linda Banasik
  Linda Banasik
  2015-07-09T20:32:13+0000
  Konrad Chmielewski
  Konrad Chmielewski
  2015-03-10T08:14:57+0000
  Ola Janik
  Ola Janik
  2015-03-09T22:34:32+0000
  Ada Gruszczak
  Ada Gruszczak
  2015-03-09T19:14:25+0000
  Michał Czyżewski
  Michał Czyżewski
  2015-03-08T23:17:21+0000
  10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę
     

  Przeczytaj także porady naszych ekspertów

     
  Aparat kosmetyczny – czym się różni od zwykłego?
  aparat ceramiczny aparat kosmetyczny aparat kryształowy aparat porcelanowy aparat samoligaturujący Orto-Live

  Aparat kosmetyczny – co to takiego? Co wyróżnia ten rodzaj aparatu ortodontycznego? Już za chwilę wszystko wyjaśnimy.   Kosmetyczny aparat ortodontyczny – czym się wyróżnia? Nikogo […]


  Czytaj
  Ząb zatrzymany
  chirurgiczne usunięcie zęba Orto-Live ząb zatrzymany zatrzymanie zęba

  Ząb zatrzymany – przyczyny, objawy leczenie. O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy! Dowiedz się, jak rozpoznać tę nieprawidłowość i jak radzić sobie z zębem zatrzymanym.   Ząb […]


  Czytaj
  Resekcja wierzchołka korzenia
  leczenie kanałowe resekcja wierzchołka zęba wypełnienie wsteczne zapalenie tkanek

  Resekcja wierzchołka korzenia – brzmi tajemniczo? A to tylko nazwa zabiegu stomatologicznego. Na czym polega taki zabieg i w jaki sposób się go wykonuje? Czytaj dalej, a poznasz szczegóły! […]


  Czytaj
  Wszelkie prawa zastrzeżone