fbpx

Stomatologia zachowawcza


, Stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy w początkowej fazie. W zakres tej dziedziny stomatologii wchodzą najpopularniejsze zabiegi dentystyczne, przede wszystkim wypełnienie ubytków próchnicowych za pomocą plomb. W Orto Live każde leczenie próchnicy przeprowadzamy w całkowicie bezbolesny i komfortowy dla Pacjenta sposób. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów efekty są skuteczne i długotrwałe.

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią zachowawczą

, Stomatologia zachowawcza
dr Agnieszka Leszczyńska-Małek
stomatologia zachowawcza, estetyczna i dziecięca, chirurgia stomatologiczna

Studia stomatologiczne ukończyła w 2014 roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Od 2016 roku jest pracownikiem Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Radomiu.

 

 

Jak powstaje próchnica?

Próchnica jest jedną z najczęściej występujących chorób zębów. Wywołują ją bakterie rozwijające się w jamie ustnej i żywiące się resztkami pokarmu pozostałymi na zębach. Doskonałym środowiskiem dla tych drobnoustrojów jest kamień nazębny, czyli twardy osad pokrywający zęby, który powstaje na skutek mineralizacji płytki bakteryjnej. Bakterie próchnicy produkują kwasy, które uszkadzają szkliwo, tworząc tzw. ubytki próchnicowe. Leczenie zachowawcze można wykonać, jeśli naruszone zostało wyłącznie szkliwo lub znajdująca się pod nim zębina. Jeżeli natomiast zainfekowana zostaje wewnętrzna tkanka miękka, czyli tzw. miazga zęba, konieczne jest wykonanie leczenia kanałowego.

Bakterie znajdujące się w jamie ustnej mogą przyczynić się do powstania próchnicy, ale nie tylko – odpowiedzialne są też za nieprzyjemny zapach z ust, choroby przyzębia, a nawet schorzenia innych narządów, takich jak choroby serca, zatok, nerek czy stawów. Z tego względu tak ważne jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia hamującego dalszy rozwój bakterii oraz systematyczne działania profilaktyczne. Uczęszczając systematycznie na wizyty kontrolne i higienizacyjne i dbając regularnie o higienę zębów, jesteśmy w stanie utrzymać zęby w doskonałej kondycji przez wiele lat bez konieczności podejmowania złożonego leczenia.
 

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się za konsultację. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

   

  Na czym polega leczenie zachowawcze?

  Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek zęba i odbudowie brakujących fragmentów materiałem zastępczym. W naszej Klinice stosujemy najlepszej jakości materiały do wypełnień o szerokiej gamie kolorystycznej, które pozwalają odtworzyć naturalną barwę i kształt zęba, takie jak np. światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe. Nowoczesne plomby oprócz estetyki i wytrzymałości, charakteryzują się też tym, że uzyskują prawidłową twardość już w trakcie zabiegu, w momencie naświetlania specjalną lampą. Dzięki temu ząb zostaje natychmiast szczelnie wypełniony, a Pacjent od razu po opuszczeniu gabinetu stomatologicznego może pić i jeść. Cały zabieg odbywa się w niezawodnym znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie komfortowy dla Pacjenta, a wizyta nie musi kojarzyć się z nieprzyjemnymi doznaniami.

  W Orto Live w przypadku większych ubytków zębowych oferujemy także nakłady koronowe inlay / onlay. Są to ceramiczne lub kompozytowe wypełnienia, tworzone na podstawie wycisku zęba w laboratorium protetycznym. Dzięki takie procesowi wykonania nakłady koronowe są doskonale dopasowane do zęba i odtwarzają jego prawidłowy kształt. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkową trwałość i jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu Pacjent może cieszyć się zdrowym zębem nawet przez 15 lat.

  W zakres usług stomatologii zachowawczej wchodzą:

  • estetyczne wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne,
  • wypełnienia szkło – jonomerowe,
  • wypełnienia tymczasowe,
  • wypełnienia wzmacniane włóknem szklanym,
  • zmiana kształtu zęba ze względów estetycznych,
  • leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych,
  • leczenie endodontyczne pod mikroskopem.

  , Stomatologia zachowawcza

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości bólowe ze strony zębów – zgłoś się jak najszybciej do dentysty. Próchnica w początkowej fazie może zostać wyleczona w prosty i mało inwazyjny sposób. Odkładanie wizyty w gabinecie stomatologicznym na później może skutkować rozległymi zniszczeniami zęba, a choroba może rozprzestrzenić się na całe uzębienie. Stan swojej jamy ustnej możesz zweryfikować podczas bezpłatnych konsultacji w Orto Live. Aby zapisać się na darmową wizytę, zadzwoń pod numer 602 660 944 albo +48 532 004 781 lub wypełnij formularz, a nasze konsultantki skontaktują się z Tobą w celu ustalenia najdogodniejszego terminu.

  Poznaj najczęstsze pytania do stomatologii zachowawczej

   

  1. Na czym polega leczenie zachowawcze?
  2. Czy wypełnienia zębów są trwałe?
  3. Czy po wypełnieniu ubytku można jeść i pić?

   

  ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

  Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

   

  Klinika ORTO-LIVE


   

  Orto-Live
  4.5
  Based on 19 reviews
  powered by Google
  Monika Luks
  Monika Luks
  12:34 12 Aug 20
  Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
  Anna Kowalska
  Anna Kowalska
  09:36 24 Mar 20
  Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
  Janina Luc
  Janina Luc
  09:50 20 Feb 20
  Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
  Monika Dawidowska
  Monika Dawidowska
  14:03 15 Jan 20
  Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
  Hanka Jabłońska
  Hanka Jabłońska
  12:02 03 Jan 20
  Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
  Łukasz Malicki
  Łukasz Malicki
  08:40 13 Nov 19
  Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
  Dawid Nowak
  Dawid Nowak
  09:16 17 Oct 19
  Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
  Andrzej Wita
  Andrzej Wita
  09:09 17 Oct 19
  Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
  sshe sshee
  sshe sshee
  16:24 18 Sep 19
  Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
  Julia Nowacka
  Julia Nowacka
  07:34 12 Sep 19
  Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
  Patryk Janusz
  Patryk Janusz
  10:44 09 Jul 19
  Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
  Sylwia K.
  Sylwia K.
  21:09 30 May 19
  Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
  Ola Potocka
  Ola Potocka
  09:10 05 Oct 18
  Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
  Aleksandra Węglarz
  Aleksandra Węglarz
  09:55 03 Feb 18
  Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
  Zobacz wszystkie opinie

   

  Orto-Live
  5.0
  powered by Facebook
  Julia Wu
  Julia Wu
  2019-09-05T09:08:26+0000
  Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
  Przemyslaw Skrzek
  Przemyslaw Skrzek
  2018-03-27T23:02:05+0000
  Rafał Janas
  Rafał Janas
  2018-03-21T20:34:54+0000
  super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
  Magdalena Nowacka
  Magdalena Nowacka
  2018-02-26T12:43:11+0000
  Najlepsi z najlepszych !
  Asia Wojtunik
  Asia Wojtunik
  2018-02-24T08:56:41+0000
  Kasia Zakrzewska
  Kasia Zakrzewska
  2018-02-06T15:29:23+0000
  Aleksandra Markowska
  Aleksandra Markowska
  2017-10-31T13:45:29+0000
  Pełen profesjonalizm � 10/10!
  Stanisław Skrzyński
  Stanisław Skrzyński
  2017-08-11T21:41:31+0000
  Kasia Janicka
  Kasia Janicka
  2017-06-24T13:27:18+0000
  Agata Niewadzisz
  Agata Niewadzisz
  2017-06-12T18:47:39+0000
  Patrycja Zasada
  Patrycja Zasada
  2017-04-10T19:02:34+0000
  Julia Szerling-Pielas
  Julia Szerling-Pielas
  2017-03-20T12:58:50+0000
  Wiola Kądrowska
  Wiola Kądrowska
  2017-03-17T14:06:05+0000
  Katarzyna Niedużak
  Katarzyna Niedużak
  2017-02-21T18:21:57+0000
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  2016-12-07T21:33:04+0000
  Barbara Rozińska
  Barbara Rozińska
  2016-05-21T19:05:04+0000
  Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
  Bogusław Kopka
  Bogusław Kopka
  2016-01-14T08:13:13+0000
  Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
  Aleksandra Korycka
  Aleksandra Korycka
  2015-12-23T20:02:43+0000
  Magdalena Zakonnik
  Magdalena Zakonnik
  2015-07-23T10:44:26+0000
  Linda Banasik
  Linda Banasik
  2015-07-09T20:32:13+0000
  Konrad Chmielewski
  Konrad Chmielewski
  2015-03-10T08:14:57+0000
  Ola Janik
  Ola Janik
  2015-03-09T22:34:32+0000
  Ada Gruszczak
  Ada Gruszczak
  2015-03-09T19:14:25+0000
  Michał Czyżewski
  Michał Czyżewski
  2015-03-08T23:17:21+0000
  10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę
     

  Przeczytaj także porady naszych ekspertów

     
  Aparat kosmetyczny – czym się różni od zwykłego?
  aparat ceramiczny aparat kosmetyczny aparat kryształowy aparat porcelanowy aparat samoligaturujący Orto-Live

  Aparat kosmetyczny – co to takiego? Co wyróżnia ten rodzaj aparatu ortodontycznego? Już za chwilę wszystko wyjaśnimy.   Kosmetyczny aparat ortodontyczny – czym się wyróżnia? Nikogo […]


  Czytaj
  Ząb zatrzymany
  chirurgiczne usunięcie zęba Orto-Live ząb zatrzymany zatrzymanie zęba

  Ząb zatrzymany – przyczyny, objawy leczenie. O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy! Dowiedz się, jak rozpoznać tę nieprawidłowość i jak radzić sobie z zębem zatrzymanym.   Ząb […]


  Czytaj
  Resekcja wierzchołka korzenia
  leczenie kanałowe resekcja wierzchołka zęba wypełnienie wsteczne zapalenie tkanek

  Resekcja wierzchołka korzenia – brzmi tajemniczo? A to tylko nazwa zabiegu stomatologicznego. Na czym polega taki zabieg i w jaki sposób się go wykonuje? Czytaj dalej, a poznasz szczegóły! […]


  Czytaj
  Wszelkie prawa zastrzeżone