Periodontolog Radom


Periodontolog Radom, Periodontolog <span>Radom</span>

Paradontoza – cichy wróg zębów

Zapalenie przyzębia, zwane potocznie paradontozą to druga najczęstsza przyczyna utraty zębów w społeczeństwie europejskim (na pierwszym miejscu jest próchnica). To groźna, choć często bagatelizowana choroba. Jej profilaktyką i leczeniem zajmuje się periodontologia. Warto wiedzieć, jak można skutecznie zapobiegać chorobom przyzębia, aby utrzymać jamę ustną w doskonałej kondycji. Dowiedz się, jakie działania profilaktyczne warto regularnie wykonywać, kiedy należy zgłosić się do lekarza i jakie objawy powinny Cię zaniepokoić.

Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem periodontologicznym

Periodontolog Radom, Periodontolog <span>Radom</span>
dr n. med. Anna Kochanek-Leśniewska
protetyka, implanty, korony i mosty

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Specjalizuje się w trudnych klinicznie odbudowach wysokości zwarcia, leczeniu schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych, bólów głowy oraz odbudowach na implantach i na istniejącym uzębieniu.

 

 

Obserwuj stan swoich dziąseł

Podczas codziennego mycia zębów warto obserwować stan swojej jamy ustnej – to pozwoli nam odpowiednio wcześnie zareagować na wypadek pojawienia się pierwszych oznak choroby. W trakcie szczotkowania możemy zauważyć m.in. krwawienie dziąseł – dolegliwość, którą jak najszybciej powinniśmy skonsultować ze stomatologiem. Ponadto nawet w okresach, w których nie dokuczają nam żadne niepokojące objawy, warto co pół roku uczęszczać do gabinetu stomatologicznego na kontrolę i przegląd uzębienia. Dentysta na podstawie badania i profesjonalnej diagnostyki jest w stanie wykryć choroby przyzębia już na bardzo wczesnym etapie.

Objawy paradontozy:

 • krwawienie dziąseł,
 • zaczerwienienie dziąseł,
 • obrzęk dziąseł,
 • recesja (cofanie się) dziąseł,
 • nadwrażliwość zębów.

 

Co jest przyczyną paradontozy?

Zapalenie przyzębia wywołane jest przez bakterie Porphyromonas gingivalis. Rozwijają się one w jamie ustnej, żerując w kamieniu nazębnym. Jest to twardy osad pokrywający powierzchnię zębów. Powstaje on w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej pod wpływem składników zawartych w ślinie. Proces mineralizacji sprawia, że osad staje się bardzo twardy i nie można usunąć go podczas zwykłego szczotkowania zębów. Dlatego należy regularnie uczęszczać na profesjonalne usuwanie kamienia w gabinecie stomatologicznym. Jeśli zaniedbamy tego typu wizyty – kamień odkładający się na powierzchni zębów może zgromadzić się także poniżej linii dziąseł, prowadząc do ich cofania się, bólu, pieczenia i obrzęku.

Periodontolog Radom, Periodontolog <span>Radom</span>

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się za konsultację. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

   

  Skuteczne leczenie paradontozy

  W powszechnym przekonaniu istnieje bardzo szkodliwy mit, że paradontozę można wyleczyć wyłącznie stosując specjalne pasty do zębów lub płukanki do ust. To niebezpieczne przekonanie sprawia, że zapalenie przyzębia często jest lekceważone, a wiele osób bagatelizuje podjęcie profesjonalnego leczenia, dając bakteriom możliwość rozwoju. W rzeczywistości, aby wyleczyć tę chorobę, konieczne jest usunięcie jej źródła, czyli kamienia nazębnego, w którym namnażaja się bakterie. W tym celu wykonuje się higienizację, czyli pakiet zabiegów mających na celu dokładne oczyszczenie zębów z wszelkiego rodzaju osadów. Składa się na to skaling, czyli ultradźwiękowe usuwanie kamienia oraz piaskowanie, a więc oczyszczenie miękkich złogów za pomocą strumienia piasku. Wykonywanie tych zabiegów regularnie co pół roku jest w stanie skutecznie zapobiec powstawaniu stanów zapalnych. Jeśli jednak kamień nagromadzi się także poniżej linii dziąseł, konieczne jest wykonanie tzw. kiretażu, czyli specjalistycznego zabiegu periodontologicznego, który polega na dokładnym oczyszczeniu kieszonki dziąsłowej (przestrzeni pomiędzy dziąsłem a szyjką zęba powstałej w wyniku nagromadzenia się kamienia). Po wykonaniu leczenia stomatolog może zalecić stosowanie preparatów, które załagodzą stan zapalny i po pewnym czasie tkanki znów się ze sobą zintegrują.

   

  Periodontolog Radom – umów się na konsultacje!

  Warto pamiętać, że w leczeniu paradontozy najważniejszy jest czas. Im szybciej podejmiemy leczenie, tym będzie ono mniej inwazyjne i szybciej powrócimy do zdrowia. Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy związane ze stanem Twoich dziąseł – nie zwlekaj. Udaj się na bezpłatną wizytę w Orto Live i zbadaj się. To nic nie kosztuje, a w ten sposób możesz uratować swoje zęby! Aby umówić się na pierwszą darmową konsultację, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 602 660 944.

   

  Poznaj najczęstsze pytania do zabiegów periodontologicznych

   

  1.Czy objawy paradontozy można zaobserwować samemu?
  2. Co jest przyczyną paradontozy?
  3. Czy leczenia paradontozy jest bolesne?

   

  ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

  Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

   

  Klinika ORTO-LIVE


   

  Orto-Live
  4.5
  Based on 19 reviews
  powered by Google
  Monika Luks
  Monika Luks
  12:34 12 Aug 20
  Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
  Anna Kowalska
  Anna Kowalska
  09:36 24 Mar 20
  Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
  Janina Luc
  Janina Luc
  09:50 20 Feb 20
  Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
  Monika Dawidowska
  Monika Dawidowska
  14:03 15 Jan 20
  Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
  Hanka Jabłońska
  Hanka Jabłońska
  12:02 03 Jan 20
  Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
  Łukasz Malicki
  Łukasz Malicki
  08:40 13 Nov 19
  Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
  Dawid Nowak
  Dawid Nowak
  09:16 17 Oct 19
  Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
  Andrzej Wita
  Andrzej Wita
  09:09 17 Oct 19
  Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
  sshe sshee
  sshe sshee
  16:24 18 Sep 19
  Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
  Julia Nowacka
  Julia Nowacka
  07:34 12 Sep 19
  Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
  Patryk Janusz
  Patryk Janusz
  10:44 09 Jul 19
  Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
  Sylwia K.
  Sylwia K.
  21:09 30 May 19
  Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
  Ola Potocka
  Ola Potocka
  09:10 05 Oct 18
  Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
  Aleksandra Węglarz
  Aleksandra Węglarz
  09:55 03 Feb 18
  Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
  Zobacz wszystkie opinie

   

  Orto-Live
  5.0
  powered by Facebook
  Julia Wu
  Julia Wu
  2019-09-05T09:08:26+0000
  Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
  Przemyslaw Skrzek
  Przemyslaw Skrzek
  2018-03-27T23:02:05+0000
  Rafał Janas
  Rafał Janas
  2018-03-21T20:34:54+0000
  super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
  Magdalena Nowacka
  Magdalena Nowacka
  2018-02-26T12:43:11+0000
  Najlepsi z najlepszych !
  Asia Wojtunik
  Asia Wojtunik
  2018-02-24T08:56:41+0000
  Kasia Zakrzewska
  Kasia Zakrzewska
  2018-02-06T15:29:23+0000
  Aleksandra Markowska
  Aleksandra Markowska
  2017-10-31T13:45:29+0000
  Pełen profesjonalizm � 10/10!
  Stanisław Skrzyński
  Stanisław Skrzyński
  2017-08-11T21:41:31+0000
  Kasia Janicka
  Kasia Janicka
  2017-06-24T13:27:18+0000
  Agata Niewadzisz
  Agata Niewadzisz
  2017-06-12T18:47:39+0000
  Patrycja Zasada
  Patrycja Zasada
  2017-04-10T19:02:34+0000
  Julia Szerling-Pielas
  Julia Szerling-Pielas
  2017-03-20T12:58:50+0000
  Wiola Kądrowska
  Wiola Kądrowska
  2017-03-17T14:06:05+0000
  Katarzyna Niedużak
  Katarzyna Niedużak
  2017-02-21T18:21:57+0000
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
  2016-12-07T21:33:04+0000
  Barbara Rozińska
  Barbara Rozińska
  2016-05-21T19:05:04+0000
  Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
  Bogusław Kopka
  Bogusław Kopka
  2016-01-14T08:13:13+0000
  Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
  Aleksandra Korycka
  Aleksandra Korycka
  2015-12-23T20:02:43+0000
  Magdalena Zakonnik
  Magdalena Zakonnik
  2015-07-23T10:44:26+0000
  Linda Banasik
  Linda Banasik
  2015-07-09T20:32:13+0000
  Konrad Chmielewski
  Konrad Chmielewski
  2015-03-10T08:14:57+0000
  Ola Janik
  Ola Janik
  2015-03-09T22:34:32+0000
  Ada Gruszczak
  Ada Gruszczak
  2015-03-09T19:14:25+0000
  Michał Czyżewski
  Michał Czyżewski
  2015-03-08T23:17:21+0000
  10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę
     

  Przeczytaj także porady naszych ekspertów

     
  Papierosy a zdrowie jamy ustnej
  choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

  Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


  Czytaj
  Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
  choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

  Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


  Czytaj
  Nadwrażliwość zębów
  ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

  Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


  Czytaj
  Wszelkie prawa zastrzeżone