Czy konieczna jest wymiana starych wypełnień?


, Czy konieczna jest wymiana starych wypełnień?
leczenie kanałowe Orto-Live Radom stomatologia zachowawcza

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim borykają się Pacjenci jest próchnica. W celu wyleczenia tej choroby przeprowadza się zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. W przeszłości w takich przypadkach stosowane były wypełnienia amalgamatowe, które obecnie zostały wyparte przez materiał kompozytowy pozwalający uzyskać optymalny efekt. Dlatego Pacjenci częstokroć zastanawiają się, czy warto zastąpić stare uzupełnienia nowoczesnymi rozwiązaniami. Spróbujemy nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Czym właściwie są wypełnienia amalgamatowe?

Pojawienie się zmian próchnicowych wymaga przeprowadzenia leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej. W Orto-Live każdą terapię rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, w trakcie której nasz ekspert zapozna się ze stanem zdrowia jamy ustnej. Pozwala to na dobranie odpowiednich metod leczenia, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnych efektów, jakich oczekuje Pacjent. Następnie oczyszcza się ząb, precyzyjnie usuwając zarażone tkanki. Na koniec powstałe ubytki próchnicowe uzupełnia się wypełnieniami. Standardowo w naszej klinice wykorzystujemy w tym celu materiał kompozytowy. W przeszłości stosowane były wypełnienia amalgamatowe, jednak zostały one zastąpione przez nowoczesne rozwiązania. Dlaczego? Otóż w tradycyjnych „plombach” zawarta jest rtęć mogąca negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia. Z tego właśnie powodu zostały wprowadzone obostrzenia zakazujące od 2018 roku stosowania wypełnień amalgamatowych u dzieci poniżej 15 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Od 2030 roku przepis ma ten być rozszerzony na wszystkich Pacjentów. Możliwe szkodliwe działanie wypełnienia amalgamatowego na zdrowie sprawia, że warto rozważyć ich wymianę na nowoczesne rozwiązanie.

Wymień stare wypełnienia!

Przede wszystkim należy podkreślić, że rtęć w wypełnieniach amalgamatowych nie jest aktywna, tym samym nie wpływa negatywnie na zdrowie organizmu. Wszystko się jednak zmienia w przypadku, kiedy dojdzie do uszkodzenia „plomby”. Może to doprowadzić do zatrucia rtęcią. Do najczęstszy objawów należy notoryczne zmęczenie oraz osłabienie pamięci. Nie należy więc nigdy rezygnować z wizyt kontrolnych, ponieważ w ich trakcie lekarz może ocenić stan całej jamy ustnej i w razie konieczności przeprowadzić odpowiednie leczenie. Na tym jednak nie koniec wad wypełnień amalgamatowych. Stare „plomby” charakteryzują niską estetyką, co niezwykle negatywnie wpływa na wygląd całego uśmiechu. Ponadto wypełnienia amalgamatowe mogą znacznie utrudniać przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć ich wymianę i zastosowanie „plomb” światłoutwardzalnych.

Zdecyduj się na pomoc prawdziwych ekspertów

Wymienienie wypełnień amalgamatowych na nowoczesne „plomby” światłoutwardzalne jest korzystne. Podejmując tę decyzję, należy pamiętać, aby zdecydować na profesjonalną klinikę stomatologiczną. Dlaczego? W trakcie usuwania wypełnień amalgamatowych ważne jest, żeby zachować wszelkie środki ostrożności. Pozwala to ochronić się przed działaniem szkodliwych oparów. W Orto-Live przykładamy ogromną wagę do wszelkich środków bezpieczeństwa, ponieważ zdrowie Pacjentów jest najważniejsze. Dlatego nie wahaj się i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną, gdzie o Twój uśmiech zadbają prawdziwi eksperci.
 

  • Zapisz się na konsultację

    , Czy konieczna jest wymiana starych wypełnień?

    Poznaj atuty:


 

Zalety wypełnień światłoutwardzalnych

W Orto-Live standardowym rozwiązaniem służącym do uzupełnienia ubytków próchnicowych są wypełnienia światłoutwardzalne. Wykonywane są one z materiału kompozytowego występującego w różnych odcieniach, przez co ich kolor zawsze możemy dopasować do reszty uzębienia. Pozwala to uzyskać znakomity efekt estetyczny. W naszej klinice korzystamy z wyłącznie wysokiej jakości materiału kompozytowego, który jest bardzo wytrzymały. Tym samym uzyskanym efektem można cieszyć się przez długie lata. Warto również pamiętać, że po zakończeniu zabiegu niemal od razu można jeść i pić bez obawy, że „plomba” się odkształci. Dzieje się tak, ponieważ materiał kompozytowy jest praktycznie natychmiast utwardzany za pomocą promieni specjalnej lampy. Wszystkie te zalety sprawiają, że po wyjściu z naszej kliniki będziesz mógł znowu w pełni cieszyć się każdym dniem.

Co możesz teraz zrobić?

Stare wypełnienia powodują, że nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego uśmiechu? Pragniesz zadbać o swoje zdrowie? A może po prostu zauważyłeś u siebie niepokojące objawy wskazujące na pojawienie się próchnicy? W takim razie koniecznie odwiedź naszą klinikę. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania, które pozwolą uzyskać efekty, o jakich marzyłeś. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer +48 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Dlaczego diagnostyka jest taka ważna?
diagnostyka implanty Orto-Live Radom

Kompleksowa diagnostyka jest podstawą każdego leczenia. Umożliwia bowiem wczesne wykrywanie wielu schorzeń w jamie ustnej, dzięki czemu można w porę rozpocząć interwencję, co niejednokrotnie zapobiega konieczności wykonywania […]


Czytaj
Implant zęba – jaki jest jego całkowity koszt?

Wszczepienie implantu zęba jest bardzo skuteczną metodą odbudowy pojedynczych ubytków w uzębieniu. Założenie na niego odpowiedniej odbudowy (w tym przypadku jest to np. protetyczna korona pełnoceramiczna) skutecznie przywróci […]


Czytaj
Zalety leczenia implantologicznego
implanty korony Orto-Live Radom

Utrata zębów to nie tylko pogorszenie estetyki uśmiechu. Problem jest znacznie bardziej złożony! Jak się okazuje, warunki w jamie ustnej mają wpływ na jakość życia oraz zdrowie całego […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone