Dlaczego proteza na implantach?


, Dlaczego proteza na implantach?
bezzębie Orto-Live protezy Radom

Długotrwałe zaniedbania związane ze zdrowiem zębów mogą doprowadzić do całkowitego bezzębia. Może również pojawić się sytuacja, w której niemożliwym stanie się uratowanie pozostałego uzębienia i konieczne będzie ich usunięcie. W przypadkach bezzębia zaleca się skorzystanie z protezy na implantach.

 

Konsekwencje braku zębów

Brak pełnego łuku zębowego może powodować wiele negatywnych skutków. Najbardziej widocznym problemem jest znaczne pogorszenie estetyki twarzy. Z tego powodu może dojść do sytuacji, w której Pacjent zacznie odczuwać dyskomfort psychiczny. Uczucie wstydu w konsekwencji bardzo często prowadzi do wycofania się z życia towarzyskiego. Przez to jakość życia znacząco się pogarsza.

Zęby w jamie ustnej pełnią różne funkcje. Przenoszą one obciążenie zgryzowe na kość wyrostków zębodołowych i stymulują jej czynnościową przebudowę. Po utracie zębów zachwiana zostaje ta naturalna sytuacja i rozpoczyna się proces zaniku kości. Jest to niezwykle negatywny skutek bezzębia. Dlaczego? Brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej powoduje powstanie licznych głębokich zmarszczek. Pogorszona zostaje w ten sposób estetyka całej twarzy. Może pojawić się uczucie dyskomfortu psychicznego oraz wstyd. Ponadto utrudnione zostaje codzienne funkcjonowanie. Każde spotkanie naznaczone zostaje ciągłą obawą przed negatywną oceną. Potęgujące się napięcie może być powodem wielu problemów emocjonalnych, które mogą rzutować także na życie rodzinne i towarzyskie.

Utrata wszystkich zębów sprawia, że Pacjenci zaczynają borykać się z różnymi wadami logopedycznymi. Wynika to z faktu, że język nie ma oparcia w postaci zębów, przez co niemożliwe jest poprawne artykułowanie niektórych głosek. Ma to oczywiście negatywny wpływ na poczucie komfortu psychicznego Pacjenta. Wiele wypowiedzi jest niezrozumiałych dla otoczenia. Bardzo często narasta frustracja, co znacząco pogarsza jakość życia Pacjenta. Dodatkowo brak zębów uniemożliwia spożywanie niektórych pokarmów, przede wszystkim twardych. Przez to Pacjenci nie tylko nie mogą cieszyć się swoimi ulubionymi daniami, ale także zostaje ograniczona i zubożona dieta w wartości odżywcze. Tym samym pogorszeniu ulega ogólny stan zdrowia. Dodatkowo wiele produktów jest nieodpowiednio przeżuwanych, co obciąża układ trawienny. Wszystko to ma negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia Pacjenta oraz na psychikę. Wiele bowiem jest racji w starożytnej sentencji: ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Jak rozwiązać problem braku zębów?

Aby odbudować łuki zębowe, konieczne jest wykonanie odpowiedniego typu uzupełnienia protetycznego. W wielu rodzajach braków zębowych możliwe jest zastosowanie leczenia implantologicznego. Implanty to małe tytanowe śruby, które zastępują utracony korzeń zęba. Do nich mocowane są specjalne elementy konstrukcyjne, które umożliwiają zamocowanie odbudowy protetycznej. Dzięki temu Pacjent może w końcu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

  • Zapisz się na konsultację

    , Dlaczego proteza na implantach?

    Poznaj atuty:

Dlaczego proteza na implantach jest najlepszym rozwiązaniem?

Brak zębów w konsekwencji prowadzi do poważnych zmian związanych z zanikiem kości. W sytuacji gdy u Pacjentów z bezzębiem jest możliwe wszczepienie kilku implantów, zastosować można uzupełnienia protetyczne na stałe, co oznacza, że Pacjent nie musi wyjmować protezy z jamy ustnej. Kość zostaje odpowiednio obciążona, co sprawia, że zapobiega się zanikowi kości. Dodatkowo można wyeliminować problemy z wymową oraz pozytywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia Pacjenta. Wszystko to wpływa na odzyskanie pewności siebie, co umożliwia bezstresowego uśmiechanie się!

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli borykasz się z problemem całkowitego bezzębia, koniecznie udaj się do dentysty. Warto zdecydować się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, w którym precyzyjnie przeprowadzony zostanie zabieg implantacji. Ma to ogromne znaczenie dla mocowanej protezy zębowej, która ostatecznie odpowiada w głównej mierze za estetykę i codzienne funkcjonowanie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer 602 660 944 albo +48 532 004 781 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Wpływ alkoholu na zdrowie zębów
alkohol Orto-Live profilaktyka Radom

Lekarze zgodnie potwierdzają, że nadużywanie alkoholu ma zgubny wpływ na zdrowie całego organizmu. Rzadko jednak zwraca się uwagę, iż jego spożywanie negatywnie oddziałuje również na zęby. Jak alkohol wpływa […]


Czytaj
Hiperdoncja- co zrobić w sytuacji nadliczbowych zębów?
Orto-Live ortodoncja profilaktyka Radom

Problemy stomatologiczne mogą mieć różny charakter i zakres oddziaływania. Nie zawsze są związane z brakiem higieny w jamie ustnej, czasem mają podłoże genetyczne i są od nas niezależne. Taka […]


Czytaj
Dieta wegańska – jak wpływa na jamę ustną?
dieta wegetariańska Orto-Live profilaktyka Radom

Nasz jadłospis ma niemały wpływ na kondycję jamy ustnej. Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na stan zębów oraz dziąseł, wspomagając ich odporność na działanie różnego rodzaju bakterii czy lub mechanicznych urazów. Ostatnio […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone