Leczenie kanałowe- Najczęściej zadawane pytania


, Leczenie kanałowe- Najczęściej zadawane pytania
leczenie kanałowe Orto-Live Radom stomatologia zachowawcza

Leczenie kanałowe jest tematem, który wzbudza szereg kontrowersji. Często obawy związane z zabiegiem endodontycznym są pokłosiem dawnego sposobu leczenia, które często wiązało się z bolesnym i długim procesem. Stomatologia nie dysponowała jeszcze nowoczesnymi sposobami terapii, nie było możliwości, by komfortowo i bezboleśnie przeprowadzić „kanałówkę” podczas jednej wizyty w gabinecie. Od tego czasu wiele się zmieniło i dlatego przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. Dowiesz się z nich jaki jest obecny standard leczenia kanałowego i czego się możesz spodziewać rezerwując wizytę w Orto-live.

Zatem jeśli właśnie planujesz zabieg, który jest ostatnią „deską ratunku” dla Twojego zęba, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Czy można przeprowadzić leczenie kanałowe podczas jednej wizyty?

Oczywiście odpowiadamy twierdząco. Jak to jest możliwe? W Orto-Live wszystkie zabiegi endodontyczne są wykonywane przy użyciu nowoczesnego mikroskopu, którego niezwykła precyzja sprawia, że często leczenie kanałowe jest wykonywane w trakcie 1 wizyty, a w dodatku nie ma konieczności zatruwania zęba! To nie koniec dobrych wiadomości. Zastosowanie tego urządzenia daje niemal 100% skuteczność przeprowadzanego zabiegu i eliminuje ryzyko powikłań. Warto jednak zaznaczyć, że w skomplikowanych sytuacjach, nieodzowne może być przeprowadzenie większej liczby wizyt.

 

Czy zabieg endodontyczny jest bolesny?

W Orto Live priorytetowo traktujemy leczenie bez bólu, dlatego w trosce o najwyższy komfort naszych Pacjentów wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zmagasz się z problemem dentofobii lub masz przykre doświadczenia ze wcześniejszego leczenia kanałowego, które nie zawsze przebiegało w bezstresowych warunkach, powinieneś koniecznie odwiedzić naszą klinikę. Szczególnie dbamy o to, by każdy Pacjent przed planowanym zabiegiem czuł się zrelaksowany i mógł komfortowej atmosferze spędzić czas.

W jaki sposób to osiągamy? Duża w tym zasługa naszego personelu, który wyróżnia się dużą empatią i pogodnym usposobieniem, co sprawia, że każdy Pacjent może czuć się u nas swobodnie i bezpiecznie.

 

Dlaczego leczenie kanałowe wiąże się z dużymi kosztami?

Wykonanie zabiegu endodontycznego często jest ostatnią szansą na uratowanie zęba. Dlatego wiele osób stoi przed dylematem, czy zdecydować się na leczenie kanałowe, które wiąże się z wysokimi kosztami, czy może usunąć problematycznego zęba. Oczywiście decyzja zawsze należy do Pacjenta i jest ona również uzależniona od ogólnej sytuacji w jego jamie ustnej.

Dlaczego warto zainwestować w leczenie zęba? Utrata zęba często oznacza konieczność wykonania bardziej złożonego inwazyjnego leczenia. Natomiast dzięki skutecznie przeprowadzonemu leczeniu kanałowemu zęba, tkanki miękkie nie zostają naruszone, co pozwala zachować naturalną równowagę w jamie ustnej. Ponadto Pacjent posiadający część własnych zębów, jest w stanie lepiej kontrolować siłę nacisku szczęk podczas żucia.

Warto podkreślić, że współcześnie zabiegi endodontyczne są przeprowadzone pod mikroskopem, który pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Aby zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu w Orto Live wykorzystujemy wyłącznie jednorazowe narzędzia. Ponadto stosujemy wysokiej jakości preparaty do oczyszczania kanałów, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów terapii. Wszystkie te elementy składają się na ostateczną cenę zabiegu.

 

Czy konieczne jest przed zabiegiem wykonanie RTG?

Zdecydowanie tak, wykonanie zdjęcia RTG przed leczeniem kanałowym jest niezbędnym elementem całego procesu. Na podstawie uzyskanego w ten sposób obrazu lekarz może prawidłowo ocenić strukturę kanałów, ich długość oraz krzywiznę. W Orto Live wykorzystujemy profesjonalny sprzęt RTG wraz z mikroskopem, co umożliwia precyzyjnie zaplanowanie całego proces leczenia.

 

Czy jest możliwość re-endo, czyli ponownego leczenia kanałowego zęba?

Powtórne leczenie kanałowe może być skutkiem niepoprawnie przeprowadzonego pierwszego zabiegu bądź pozostawienia narzędzi endodontycznych w kanałach.

Jeśli po wykonaniu zabiegu kanałowego nagle pojawił się u Ciebie ból zęba, koniecznie zgłoś się do dentysty. Ząb pozbawiony nerwów i nie powinien powodować żadnego bólu. Po wykonaniu dokładnej diagnostyki, lekarz zdecyduje o ponownym wykonaniu zabiegu. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia może być znaczny zanik kości bądź przebicie kanału.

 

Czy po leczeniu kanałowym ząb będzie słabszy?

Ząb po leczeniu kanałowym jest bardziej podatny na złamania i uszkodzenia. Wynika to z faktu, iż podczas terapii usuwane są zakażone tkanki, zarówno miękkie, jak i twarde, przez co struktura zęba staje się bardziej krucha. Dlatego warto zadbać o to, by po zakończeniu leczenia zastosować wysokiej jakości materiały do odbudowy zęba. W przypadku rozległych ubytków, proponujmy odbudowę koroną protetyczną. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem na długie lata.

Co możesz teraz zrobić?

Wahasz się, czy podjąć leczenie kanałowe zęba? Chciałbyś szybko powrócić do pełnej funkcjonalności w jamie ustnej i poprawić estetykę uśmiechu? Dla wielu osób leczenie endodontyczne to jedyna możliwość uratowania zęba. Warto również mieć na uwadze, by zdecydować się na przeprowadzenie tego leczenia w klinice, w której stosowane są najwyższe światowe standardy. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 602 660 944.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Wybierz most na implantach
implanty mosty protetyczne Orto-Live Radom

Ząb może wypaść z różnych powodów: nieszczęśliwy wypadek, zaniedbania czy choroba. Niezależnie jednak od przyczyny pojawienia się luk w uzębienia skutek jest taki sam, czyli znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu oraz utrata […]


Czytaj
Trudna przyjaźń z ósemkami
chirurgia Orto-Live ósemki Radom

Kto z nas nie słyszał o zębach mądrości, zwanych ósemkami? Nie bez przyczyny są powszechnienie nielubiane. Dają o sobie znać zazwyczaj stosunkowo późno w bardzo nieprzyjemny sposób. Dlaczego ósemki […]


Czytaj
Jakie są najczęstsze choroby w jamie ustnej?
leczenie kanałowe Orto-Live próchnica Radom

Większość schorzeń stomatologicznych rozwija się stopniowo, nie dając początkowo wyraźnych objawów, które mogłyby zwiastować problemy w przyszłości. Dlatego zwykły ból zęba, czy obrzęk dziąseł zwykle są bagatelizowane i dopóki […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone