Na czym polega wybielanie zębów i jakie przyniesie korzyści?


, Na czym polega wybielanie zębów i jakie przyniesie korzyści?
Orto-Live Radom stomatologia estetyczna wybielanie

Wybielanie zębów to bardzo często wykonywany zabieg cechujący się bardzo wysokim bezpieczeństwem. Nie jest to dziwne, zważywszy na fakt, że obecnie wielu Pacjentów poza dobrym zdrowiem uśmiechu ceni sobie również jego wyjątkową estetykę. Dlatego też powstały różne metody wybielania, pozwalające na osiąganie zauważalnych efektów w krótkim czasie. Które z nich są wykonywane w Orto-Live i jak przebiegają? Przekonajcie się sami!

Dwie metody wybielania zębów

Można rozróżnić dwa rodzaje wybielania zębów – przeprowadzane przez Pacjenta w domowym zaciszu oraz wykonywane w gabinecie dentystycznym. Sposoby różnią się przede wszystkim miejscem realizacji oraz czasem wymaganym do osiągnięcia pierwszych rezultatów. Wybielanie gabinetowe przynosi efekty zaraz po zejściu z fotela, z kolei metoda nakładkowa (domowa) przeprowadzana osobiście przez Pacjenta wymaga nieco dłuższego czasu, ale daje leczonej osobie większą kontrolę nad procesem.

Wybielanie zębów u dentysty lampą Beyond

Gabinetowe wybielanie zębów w Orto-Live przebiega przy zastosowaniu nowoczesnej lampy Beyond. Wpierw przeprowadzana jest dokładna higienizacja jamy ustnej, która wyeliminuje niechciane osady z powierzchni zębów i zapewni bezpieczeństwo podczas całego procesu. Następnie na uzębienie nałożony zostaje specjalny żel wybielający wnikający w głębsze tkanki zębów. Jego właściwości są aktywowane dzięki światłu emitowanemu przez wspomnianą lampę, przez co przebarwienia zaczynają się utleniać oraz zanikać. Efekty wybielania zębów są widoczne niemalże natychmiastowo, a barwa uśmiechu może się poprawić nawet o kilka odcieni. Procedura jest nieinwazyjna ze względu na chemiczny charakter i przebiega bezboleśnie.

Nakładkowa metoda wybielania zębów

Nakładkowe wybielanie zębów wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Na pierwszej z nich pobierane są wyciski uzębienia, które przesyłamy do laboratorium protetycznego, gdzie profesjonalny technik wykona specjalne nakładki na zęby. Druga wizyta służy ich przekazaniu Pacjentowi do domowego użytku, wraz z dokładnym instruktażem oraz płynem wybielającym.

Właściwa procedura wybielania zębów jest wykonywana osobiście przez Pacjenta. Otrzymane w gabinecie stomatologicznym nakładki napełnia on dedykowanym preparatem, którego wybielające właściwości usuwają przebarwienia i zauważalnie rozjaśniają uśmiech. Pacjent zakłada wspomniane nakładki do snu, przez co może swobodnie funkcjonować oraz wykonywać rutynowe czynności. Proces wybielania trwa około 10-14 dni, jednakże pierwsze wyniki są zauważalne średnio po 4-5 dniach. Zdecydowanym atutem jest kontrola Pacjenta nad wybielaniem – kończy je on po osiągnięciu satysfakcjonującego koloru zębów lub przedłuża, gdyby zaszła taka potrzeba.

Jakie korzyści przyniesie wybielanie zębów?

Korzyści płynące z wybielania zębów ciężko przecenić. Pacjenci dysponujący pięknym białym uśmiechem odczuwają wyraźnie wyższy komfort psychiczny oraz chętniej podejmują się różnego rodzaju inicjatyw zawodowych i towarzyskich. Zauważmy, że osoby dysponujące estetycznym uzębieniem łatwiej wywierają dobre pierwsze wrażenie, co przekłada się nieraz na sukcesy w życiu prywatnym lub w pracy. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym wyróżnia się nieprzeciętnym bezpieczeństwem, gdyż jego metodę dobiera ekspert posiadającą odpowiednią wiedzę, na podstawie rzetelnej konsultacji.

Wybielanie zębów – wytyczne po przeprowadzonym wybiegu

Jak wspominaliśmy, wybielanie zębów jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Jednakże w niektórych przypadkach może pojawić się pewien skutek uboczny, którym jest nadwrażliwość zębów. Ma ona charakter czasowy, a do jej zniesienia używa się kilku prostych sposobów – chwilowego ograniczeni kwaśnych oraz słodkich napojów, używania szczoteczki z miękkim włosiem lub wykorzystania specjalnego preparatu. Skrupulatne zastosowanie do wytycznych dentysty sprawi, że ewentualna dolegliwość szybko przejdzie.

Fundamentalne znaczenie dla sukcesu ma utrzymanie efektów leczenia przez dłuższy czas. Aby zabieg wybielania zębów przyniósł długotrwałe efekty, należy ściśle przestrzegać zaleceń dentysty, jednym z nich jest biała dieta. Polega ona na unikaniu produktów barwiących szkliwo, takich jak czerwone wino, napoje gazowane, ciemne sosy, jagody, borówki, kawa czy herbata. Chcąc uzyskać optymalne, powinno się utrzymać białą dietę przynajmniej 14 dni od wykonania wybielania.

Umów się na wybielanie zębów w Orto-Live!

Wybielanie zębów u dentysty lub w gabinecie stomatologicznym sprawi, że Twój uśmiech nabierze pięknego koloru i estetyki! W naszej klinice stosujemy dwie metody zabiegu, które zapewnią znakomite efekty w krótkim czasie. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 602 660 944 lub wypełniając formularz kontaktowy.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Jak poradzić sobie z problemem bezzębia?
implanty Orto-Live protezy Radom

Utrata wszystkich zębów jest naprawdę ogromnym problemem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. W takim wypadku całe życie ulega całkowitym przeobrażeniom, a Ty tracisz całą radość. Po co […]


Czytaj
Jak leczyć zanik kości?
implanty Orto-Live Radom zanik kości

Braki w uzębieniu prowadzą do wielu przykrych konsekwencji. Jedną z najpoważniejszych jest zanik kości, który ma wpływ nie tylko na estetykę twarzy, ale również na codzienne funkcjonowanie. Niektórzy Pacjenci zadają sobie […]


Czytaj
Wpływ alkoholu na zdrowie zębów
alkohol Orto-Live profilaktyka Radom

Lekarze zgodnie potwierdzają, że nadużywanie alkoholu ma zgubny wpływ na zdrowie całego organizmu. Rzadko jednak zwraca się uwagę, iż jego spożywanie negatywnie oddziałuje również na zęby. Jak alkohol wpływa […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone