Zalety leczenia implantologicznego


, Zalety leczenia implantologicznego
implanty korony Orto-Live Radom
Utrata zębów to nie tylko pogorszenie estetyki uśmiechu. Problem jest znacznie bardziej złożony! Jak się okazuje, warunki w jamie ustnej mają wpływ na jakość życia oraz zdrowie całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej zrekonstruować utracone zęby. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów będącego istotnym element kompleksowego leczenia. Przekonaj się, jak może zmienić się Twoje życie po wizycie w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej.

 

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Niezależnie od tego, czy nie pozwala Ci spokojnie spać pojedyncza luka w uzębieniu, czy też brak wszystkich zębów, zalecanym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Są to małe śrubki, wykonane z całkowicie bezpiecznego dla organizmu materiału, które umieszcza się w miejscu po utraconych korzeniach. To właśnie one stają się stabilną podstawą pozwalającej na zamocowanie estetycznej i w pełni funkcjonalnej rekonstrukcji protetycznej. Na początku w naszej klinice przeprowadzona zostanie dokładna cyfrowa diagnostyka, która pozwoli lekarzowi ocenić warunki kostne. W przypadku braku dostatecznej ilości tkanki, konieczne będzie przeprowadzenie w pełni bezpiecznego zabiegu mającego na celu odbudowanie kości. Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania, może zostać wykonane leczenie implantologiczne. Podczas jednej wizyty może zostać umieszczonych kilka implantów w miejsca po utraconych korzeniach, a wszczepienie jednego z nich trwa zazwyczaj około 15 minut. Warto w tym miejscu podkreślić, że skuteczność tego zabiegu sięga niemalże 100%, a jego wykonanie jest w pełni komfortowe za sprawą stosowanych przez nas znieczuleń. Po wszczepieniu implantów następuje okres gojenia się, po czym możliwe staje się zastosowanie rekonstrukcji protetycznej, co tym samym pozwala przywrócić pięknie wyglądający uśmiech!

Komfort korzystania!

Wszczepienie implantów jest najlepszym rozwiązaniem przy pojawieniu się nawet pojedynczej luki. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu mocowana rekonstrukcja protetyczna jest stabilna. Ma to niezwykle ogromne znaczenie w przypadku całkowitego bezzębia i stosowania protezy. Zamocowanie jej na implantach sprawia, że nie istnieje ryzyko, że odbudowa wypadnie w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki temu odzyskasz pewność siebie, ponieważ będziesz mógł śmiać się bez lęku przed nieprzyjemną sytuacją. Warto również wspomnieć, że proteza mocowana na implantach pozwala znowu cieszyć się wszystkimi swoimi ulubionymi posiłkami, również tymi twardymi. Dzieje się tak, ponieważ dzięki leczeniu przywrócona zostaje funkcjonalność w jamie ustnej. Przekonaj się sam i skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań.

  • Zapisz się na konsultację

    , Zalety leczenia implantologicznego

    Poznaj atuty:

 

Przywrócenie pełnej funkcjonalności!

Przeprowadzenie kompleksowego leczenia implantoprotetycznego pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej, co oznacza zrekonstruowanie sytuacji sprzed utraty zębów. Przede wszystkim oznacza to, że będziesz mógł znowu spożywać twarde pokarmy, dostarczając niezbędne składniki do organizmu. Ponadto pomaga to również odpowiednio przeżuć wszystkie produkty, przez co nie dochodzi do przeciążenia układu pokarmowego. Ma to pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Warto również wspomnieć, że odbudowanie zębów na implantach poprawia dykcję. Jak to możliwe? Otóż niektóre głoski do ich poprawnego wymówienia wymagają kontaktu języka z zębami. Brak podstawy w postaci uzębienia sprawia, że zaczyna pojawiać się błędna artykulacja. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala znacznie poprawić dykcję, a tym samym odzyskać utraconą pewność siebie. W końcu znowu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia!

Zahamowanie procesu zaniku kości

Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów, których jedną z funkcji jest odpowiednie obciążanie kości. Sprawia to, że nie dochodzi do utraty tkanki kostnej, przez co zachowana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej i estetyka. Zachwianie tej naturalnej sytuacji przez wypadnięcie zębów powoduje, iż rozpoczyna się proces zaniku kości. Współcześnie można temu skutecznie zapobiec, decydując się na leczenie implantologiczne. Po zakończonym zabiegu implanty przejmują funkcję naturalnych korzeni, przez co siły w jamie ustnej są odpowiednio rozprowadzane. Zahamowanie procesu zaniku kości jest niezwykle ważne, ponieważ uniknąć można w ten sposób pogorszenia estetyki twarzy oraz utraty pełnej funkcjonalności. Korzyści te są nie do przecenienia, nic więc dziwnego, że jest to zalecane rozwiązanie.

Korzyści leczenia implantologicznego w skrócie

  • Stabilne osadzenie rekonstrukcji protetycznych (korony, mostu czy protezy), dzięki czemu nie istnieje ryzyko jej niespodziewanego wypadnięcia.
  • Komfort korzystania porównywalny z naturalnymi zębami.
  • Możliwość zachowania wysokiej higieny jamy ustnej.
  • Najwyższa estetyka, ponieważ rozwiązanie to znakomicie imituje naturalne zęby.
  • Przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej.

Co możesz teraz zrobić?

Pojawienie się braków w uzębieniu to sytuacja wymagająca natychmiastowej interwencji. Zdecydowanie się na kompleksowe leczenie, którego jednym z etapów jest wszczepienie implantów, pozwoli Ci znacznie poprawić jakość życia, dzięki czemu każda chwila z nowym uśmiechem będzie sprawiać Ci przyjemność. Postaw na sprawdzone rozwiązania Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Jak licówki odmieniają uśmiech?
licówki Orto-Live piękny uśmiech Radom

Wstyd przed uśmiechaniem się. Wiele nieprzespanych nocy. Utrata pewności siebie… Są to przykre skutki, które mogą być spowodowane nieestetycznym uśmiechem. Scenariusz ten może całkowicie się […]


Czytaj
Guma do żucia – jak wpływa na stan jamy ustnej?
Orto-Live profilaktyka Radom stomatologia zachowawcza

Guma do żucia ma wielu wielbicieli, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Czy należy ją odradzić osobom dbającym o zęby? Okazuje się, że… wręcz przeciwnie. Guma do żucia może mieć korzystny […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone