Halitoza – nieprzyjemny zapach z ust


, Halitoza – nieprzyjemny zapach z ust
halitoza Orto-Live profilaktyka Radom

Odczuwasz wstyd i dlatego unikasz spotkań towarzyskich. Twoim znajomi wspominają, że się zmieniłeś. Straciłeś pewność siebie, a w pracy zaczęły pojawiać się problemy. Twoje życie zmieniło się na gorsze… W takiej sytuacji może być nawet co czwarty Polak, bo jak podają badania, tyle osób cierpi z powodu halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z ust. Nie pozwól, by ta dolegliwość negatywnie wpłynęła na jakość Twojego życia i koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną. Skutecznie pomożemy Ci uporać się z tym problemem.

Czym właściwie jest halitoza?

Halitoza jest to nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z ust. Ta wydawałoby się zgoła drobna przypadłość, jest często powodem licznych problemów. Pacjenci wspominają, że jakość ich życia uległa znacznemu pogorszeniu. Stracili pewność siebie, przez co rzadziej podejmują działania nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Jak się więc okazuje, halitoza w wielu wypadkach negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby odwiedzić profesjonalną klinikę stomatologiczną, w której rozpoznane zostanie źródło problemu, ponieważ halitoza to najczęściej tylko objaw poważniejszych dolegliwości.

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej

Zewsząd słyszy się o konieczność wykonywania czynności higienizacyjnych, takich jak szczotkowanie zębów, nitkowanie czy płukanie jamy ustnej. Zaniedbania związane z profilaktyką mogą w konsekwencji doprowadzić do pojawienia się do halitozy. Jak się jednak okazuje, nie to jest najgorsze! Otóż zrezygnowanie z prawidłowej higieny jamy ustnej powoduje odkładanie się kamienia nazębnego. Jest to idealne środowisko do rozwoju różnego rodzaju bakterii, w tym odpowiedzialnych za powstanie paradontozy. Ta poważna choroba powoduje obniżenie linii dziąseł, rozchwianie zębów, a w konsekwencji nawet utratę uzębienia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne. Jednym z objawów paradontozy może być właśnie halitoza. Jeżeli więc z Twoich ust zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach, koniecznie udaj do gabinetu stomatologicznego.

Halitoza a rekonstrukcje protetyczne

Zdarzyć się może również tak, że nieprzyjemny zapach z ust wystąpi u osób korzystających z rekonstrukcji protetycznych. W takiej sytuacji również częstym powodem jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Czasami źródłem problemu staje się korzystanie z niedopasowanej rekonstrukcji protetycznej, przez co resztki pożywienia mogą się pod nią gromadzić, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się halitozy.

  • Zapisz się na konsultację

    , Halitoza – nieprzyjemny zapach z ust

    Poznaj atuty:

Jak rozwiązać problem halitozy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust jest najczęściej tylko objawem poważniejszych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, aby na początku przeprowadzić dokładną diagnostykę, która pozwoli lekarzowi precyzyjnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Jeżeli źródłem problemu okaże się paradontoza, konieczne będzie wykonanie zabiegów z zakresu periodontologii, których celem jest usunięcie kamienia nazębnego. Ich wykonanie jest całkowicie bezbolesne i w pełni bezpieczne. Po zakończeniu leczenia znowu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Halitoza może być spowodowana również po prostu niewłaściwą higieną jamy ustnej. W takim przypadku warto odwiedzić naszą klinikę stomatologiczną, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi dla Ciebie instruktaż szczotkowania zębów, a także doradzi, z jakich przyborów warto korzystać przy codziennej higienie jamy ustnej. W celu zachowania zdrowych zębów należy również regularnie, czyli przynajmniej raz na pół roku, korzystać z zabiegów z zakresu gabinetowej profilaktyki. W ten sposób będziesz mógł długo cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Źródłem problemu może być również niedopasowana rekonstrukcja protetyczna. W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie kompleksowego leczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na protezę na implantach. Konieczne jest wtedy wszczepienie kilku implantów, czyli małych tytanowych śrubek, w miejsce po utraconych korzeniach. Stają się one swojego rodzaju podstawą, na której może być osadzona proteza. W ten sposób można nie tylko pozbyć się halitozy, ale również zahamować zanik kości, czyli naturalny proces rozpoczynający się po utracie zębów. Kompleksowe leczenie w naszej klinice pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej, a uzyskanymi efektami będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Co możesz teraz zrobić?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust może negatywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Warto więc jak najszybciej się z nim uporać i podjąć kompleksowe leczenie w klinice stomatologicznej. Nigdy nie należy bagatelizować halitozy, ponieważ może ona być objawem poważniejszych problemów takich jak paradontoza. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Higiena jamy ustnej to nie tylko szczoteczka
nić dentystyczna Orto-Live profilaktyka Radom

Regularne wizyty kontrolne i zabiegi higienizacyjne w gabinecie są niezwykle ważne. Jednak to codzienne czynności mające na celu zachowanie jamy ustnej w czystości stanowią w głównej mierze o tym, czy uzębienie pozostanie zdrowe. […]


Czytaj
Dlaczego warto leczyć mleczaki?
aparat ortodontyczny Orto-Live Radom stomatologia dziecięca

Wśród wielu rodziców pokutuje błędne przekonanie, że zębów mlecznych nie należy leczyć, ponieważ i tak wypadną. Stąd też często dzieci, które trafiają do dentysty z bólem zęba, mają już […]


Czytaj
Leczenie kanałowe- Najczęściej zadawane pytania
leczenie kanałowe Orto-Live Radom stomatologia zachowawcza

Leczenie kanałowe jest tematem, który wzbudza szereg kontrowersji. Często obawy związane z zabiegiem endodontycznym są pokłosiem dawnego sposobu leczenia, które często wiązało się z bolesnym i długim procesem. […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone