Implant zęba – jaki jest jego całkowity koszt?


, Implant zęba – jaki jest jego całkowity koszt?

Wszczepienie implantu zęba jest bardzo skuteczną metodą odbudowy pojedynczych ubytków w uzębieniu. Założenie na niego odpowiedniej odbudowy (w tym przypadku jest to np. protetyczna korona pełnoceramiczna) skutecznie przywróci estetykę uśmiechu oraz przywróci jego funkcjonalność. Wszczepienie implantu wiąże się jednak z pewnymi kosztami, które większość Pacjentów chciałaby znać przed rozpoczęciem leczenia. Ile kosztuje pojedyncza „śruba” i z czego się składa? W dalszej części opiszemy wszystkie czynniki na nią wpływające.

Podstawowe zagadnienie – czym jest implant zęba?

Implant zęba to kilkumilimetrowa „śruba” umieszczana w miejscu utraconych korzeni. Przejmuje on ich funkcje oraz stanowi filar dla zamocowania stosownej rekonstrukcji (np. korony, mostu lub protezy), której rodzaj zależy od zasięgu luki w uśmiechu. Implant wykonany jest z neutralnych dla organizmu materiałów, dzięki czemu integruje się z otaczającymi tkankami kostnymi oraz zapewnia im właściwe obciążenie, hamując jednocześnie ich zanik. Jak widać, korzyści są tutaj podwójne: konkretna rekonstrukcja odbudowuje uśmiech i jego estetykę, a zdolność do osseointegracji „śrub” przywraca funkcjonalność jamy ustnej.

Cena implantu zęba

Słowem wstępu zaznaczmy, że określenie ceny zastosowania implantu bez konsultacji lekarskiej jest niezwykle trudną rzeczą, gdyż leczenie wymaga nieraz wykonania wielu dodatkowych czynności, które stworzą odpowiednie warunki do implantacji. Podamy jednak orientacyjny koszt „śruby”, aby Pacjenci zastanawiający się nad leczeniem implantologicznym mieli świadomość jego aspektów finansowych. Cena pojedynczej „śruby” rozpoczyna się od 2600 zł, należy dodać jeszcze do niej koszt rekonstrukcji służącej odbudowie ubytku.

Korona na implancie – cena

Zauważmy, że podana przez nas wcześniej cena dotyczy jedynie implantu, dodatkowy wkład finansowy generuje również korona protetyczna na niego osadzana. Koszt tego typu odbudowy zależy w głównej mierze od wykorzystanych do jej produkcji materiałów. Najtańsza korona protetyczna w naszej klinice wykonana jest z kompozytu, a wynosi około 500 zł. Jej bardziej zaawansowany odpowiednik porcelanowy na podbudowie metalowej kosztuje z kolei około 900 zł, a reprezentujące najwyższą możliwą jakość korony pełnoceramiczne – ok 2 700 zł.

  • Zapisz się na konsultację

    , Implant zęba – jaki jest jego całkowity koszt?

    Poznaj atuty:

Zabiegi przygotowawcze umożliwiające wszczepienie implantu

W pewnych przypadkach wszczepienie implantu może być utrudnione lub nawet niemożliwe. Przykładem jest niewystarczająca ilość tkanek kostnych, które utrzymałyby „śrubę” w miejscu i nadały jej zadowalającej stabilności. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia – przeprowadzenie odpowiednich zabiegów chirurgicznych (podniesienie dna zatoki szczękowej lub sterowanej regeneracji kości) stworzy dobre warunki pod implantację. Ich wykonanie oczywiście zwiększa cenę leczenia, jednakże wszelkie niezbędne informacje na temat kosztów zostaną przekazane Pacjentowi przez lekarza podczas konsultacji.

Plan leczenia i dokładny kosztorys

Jak wspominaliśmy, określenie ceny leczenia na oko jest bardzo trudne, dlatego też przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności przeprowadzana zostaje dokładna konsultacja implantologiczna. Podczas niej lekarz rozmawia z Pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań, wykonuje ponadto precyzyjną diagnostykę obrazującą uwarunkowania anatomiczne jamy ustnej leczonej osoby. Badania w postaci RTG czy tomografii komputerowej, dokładnie obrazujące stan tkanek kostnych szczęki i żuchwy. Na tej podstawie układany jest plan leczenia minimalizujący ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań oraz nadający całemu procesowi transparentnego charakteru. Oprócz tego zaprezentujemy Pacjentowi kosztorys, który wyjaśni wszelkie kwestie finansowe leczenia implantologicznego.

Umów się na wizytę!

Wszczepiony implant zęba z osadzoną koroną świetnie przywróci estetykę uśmiechu oraz przywróci jego pierwotną funkcjonalność. Nasz ekspert naw pewno dobierze rozwiązanie zapewniające optymalne efekty i pełną satysfakcję, wystarczy jedynie umówić się na konsultację! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 602 660 944 lub wypełniając formularz kontaktowy.

 

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Dentofobia- jak okiełznać lęk przed dentystą?
leczenie kanałowe Orto-Live Radom stomatologia dziecięca

Lęk przed wizytą u dentysty to dość powszechny problem, z który zmaga się aż 15% dorosłego społeczeństwa. Najczęściej przyczyną paraliżującego strachu przed dentystą i unikania wizyt w gabinecie stomatologicznym […]


Czytaj
Zalecenia po usunięciu zębów
ekstrakcja zęba usuwanie zębów

Podstawowe porady po ekstrakcji zębów: 1. Unikaj twardych, ziarnistych, gorących i pikantnych potraw. 2. Nie pal papierosów i nie spożywaj alkoholu – pogarsza to znacznie gojenie rany i może […]


Czytaj
Złamał mi się ząb. Co robić?
implanty korony Orto-Live Radom

Złamanie zęba jest niezwykle przykrym doświadczeniem, które może być skutkiem nieszczęśliwego wypadku. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób zareagować, aby zapobiec pojawieniu się poważniejszych […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
Wszelkie prawa zastrzeżone