Jak leczyć paradontozę?


, Jak leczyć paradontozę?
Orto-Live periodontologia profilaktyka Radom

Nie trzeba nikogo przekonywać, że codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Często jednak konieczność wykonywania tych czynności jest bagatelizowana, co z kolei prowadzi do rozwoju wielu poważnych dolegliwości. Jedną z nich jest paradontoza, która obok próchnicy jest najczęstszą przyczyną utraty uzębienia. Jak zapobiegać rozwojowi tej choroby i co należy zrobić, kiedy już się pojawi? Nasze skuteczne metody pozwolą Ci bez wątpienia skutecznie zadbać o zdrowie jamy ustnej!

   

Czym właściwie jest paradontoza?

Wieloletnie doświadczenie potwierdza, że skuteczna walka z wrogiem możliwa jest wyłącznie wtedy, kiedy się go dobrze pozna. Pozwala to zaproponować odpowiednie metody leczenia, ale też zapobiec pojawieniu się choroby. Otóż paradontoza to stan zapalny przyzębia, za powstanie którego odpowiadają bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Jednak głównym źródłem pojawienia się choroby jest kamień nazębny odkładający się na zębach i poniżej linii dziąseł. Jego usunięcie możliwe jest wyłącznie w profesjonalnej klinice stomatologicznej, gdzie przeprowadzane są zabiegi gabinetowej higienizacji jamy ustnej. Rozwój paradontozy wywołuje wiele negatywnych skutków. Jednym z nich jest cofnięcie się dziąseł, co z kolei powoduje odsłonięcie szyjek zębowych, a tym samym sprawia, że odczuwana jest nadwrażliwość uzębienia na temperaturę. Utrata tkanki miękkiej prowadzi do rozchwiania uzębienia, a w konsekwencji nawet do wypadnięcia zębów. Jest to poważny skutek, który niezwykle negatywnie wpływa na jakość życia i zdrowie całego organizmu. Nie czekaj więc nigdy z leczeniem! Reaguj szybko – zadbaj o swoje życie!

Niech króluje higiena!

Rozwój epidemii koronawirusa zwrócił uwagę wszystkich na to, jak ważna jest dokładna higiena, która jest jednym z elementów prewencji. Trudno jednak odnaleźć przyczynę, dlaczego tak często czynności związane z utrzymanie czystości w jamie ustnej są bagatelizowane. Okazuje się, że to właśnie rzetelne podejście do higieny może skutecznie zapobiec pojawieniu się paradontozy w jamie ustnej. Po spożyciu jakiegokolwiek posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste: wystarczy prawidłowo wyszczotkować zęby, zastosować nić dentystyczną oraz wykorzystać płyn do płukania ust. Warto odwiedzić naszą klinikę, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi instruktaż prawidłowego szczotkowania, a także pomoże w dobrze przyborów do codziennej higieny jamy ustnej. W ten sposób będziesz mógł skutecznie zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej. Co jednak się stanie, jeżeli zbagatelizujemy wykonanie tych czynności? Po pewnym czasie płytka nazębna zacznie się mineralizować. Proces ten powoduje powstanie kamienia nazębnego, głównego źródła rozwoju paradontozy. Niestety, jego usunięcie możliwe jest wyłączenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Konieczne jest przeprowadzenie pakietu zabiegów profilaktycznych, które w bezpieczny i skuteczny sposób rozbija kamień nazębny. Warto przypomnieć w tym miejscu, że regularne wizyty co 6 miesięcy w gabinecie pozwalają skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej. W ten sposób możesz również zapobiec pojawieniu się i rozwojowi paradontozy, tym samym chroniąc się przed poważnymi skutkami tej choroby.

Jak rozpoznać paradontozę?

Niezwykle ważne jest, aby znać objawy paradontozy, bo właśnie to pozwala podjąć odpowiednie działania, których celem jest przywrócenie zdrowia w jamie ustnej. Zauważyć więc można podczas codziennych czynności higienizacyjnych krwawienie. Nierzadko widoczne jest również zaczerwienienie i opuchnięcie dziąseł, ale również ich cofnięcie, co powoduje odsłonięcie szyjek zębowych. Wystąpić może również halitoza, czyli nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust, oraz rozchwianie zębów. Pojawienie się nawet jednego z tych objawów to wyraźny znak, że wizyta w klinice stomatologicznej jest niezbędna. Nie zwlekaj wtedy – zapobiegniesz poważniejszym konsekwencjom w przyszłości.

  • Zapisz się na konsultację

    , Jak leczyć paradontozę?

    Poznaj atuty:

 

Jak leczy się paradontozę?

Czas jest najważniejszy! Szybka reakcja pozwoli zapobiec rozwojowi choroby, a tym samym uniknąć przykrej konsekwencji, jaką jest utrata zębów. Dlatego po zauważeniu nawet najmniejszego objawu, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną. Zostaną tu wykonane zabiegi, których głównym celem jest usunięcie źródła pojawienia się paradontozy, czyli kamienia nazębnego. W naszej klinice przeprowadzimy skaling, czyli prosty i w pełni bezpieczny zabieg polegający na rozbiciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Podczas jego wykonywania nie dochodzi do ingerencji w tkanki właściwe zęba, więc nie jest odczuwany żaden ból. Jeżeli paradontoza rozwinęła się w jamie ustnej, koniecznym może być wykonanie kiretażu, czyli zabiegu polegającego na usunięciu kamienia nazębnego z korzenia oraz kieszeni dziąsłowej. W ten sposób można skutecznie zadbać o zdrowie jamy ustnej, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia!

Co możesz teraz zrobić?

Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala zapewnić zdrowie, a tym samym uniknąć wystąpienia poważniejszych zmian. Jeżeli jednak pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany, koniecznie odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną. Kompleksowo zajmiemy się Twoją jamą ustną. Wykorzystamy w pełni bezpieczne i skuteczne rozwiązania, dzięki którym znów będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Wpływ zielonej herbaty na zdrowie jamy ustnej
Bonding Radom dieta Orto-Live stomatologia zachowawcza

Zastanawialiście się kiedyś, w czym tkwi sekret zachowania młodego wyglądu i nienagannego uzębienia u Japończyków? Czy to kwestia genetyki, a może pielęgnacji i odpowiedniej diety? Z pewnością miłośnicy tej kultury wiedzą, jak […]


Czytaj
Higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym stałym
aparat ortodontyczny ortodoncja

Utrzymanie zdrowych zębów i przyzębia w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym wymaga od pacjenta większego wysiłku i staranności, niż miało to miejsce przed leczeniem. Aby prawidłowo oczyścić wszystkie powierzchnie […]


Czytaj
Guma do żucia – jak wpływa na stan jamy ustnej?
Orto-Live profilaktyka Radom stomatologia zachowawcza

Guma do żucia ma wielu wielbicieli, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Czy należy ją odradzić osobom dbającym o zęby? Okazuje się, że… wręcz przeciwnie. Guma do żucia może mieć korzystny […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone