Paradontoza i próchnica głównymi przyczynami wypadania zębów


, Paradontoza i próchnica głównymi przyczynami wypadania zębów
Orto-Live periodontologia Radom stomatologia zachowawcza

Lekarze nieustannie przypominają o prawidłowej higienie jamy ustnej nie tylko wykonywanej w domu, ale również w gabinecie stomatologicznym. To właśnie dzięki tym prostym czynnościom bardzo skutecznie można zapobiec rozwojowi wielu chorób, w tym próchnicy oraz paradontozy. Jest to tym bardziej ważne, gdyż te dolegliwości są głównymi przyczynami utraty zębów, co tym samym niezwykle negatywnie wpływa na jakość życia.

Kamień nazębny – podstawowy wróg

Jako główną przyczynę pojawienia się próchnicy oraz paradontozy wskazuje się niedostateczną higienę jamy ustnej. Jak to możliwe? Zaniedbania w zakresie profilaktyki powodują odkładanie się kamienia nazębnego. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Usunięcie jej jest niezwykle proste – wystarczy wyszczotkować uzębienie i zastosować nić dentystyczną. Zrezygnowanie z wykonania tych czynności powoduje, że po kilku godzinach płytka bakteryjna zaczyna się mineralizować. Właśnie w ten sposób powstaje kamień nazębny, którego usunięcie możliwe jest wyłącznie w profesjonalnej klinice stomatologicznej, gdzie można wykonać takie zabiegi jak skaling czy piaskowanie. Dlatego przypomina się o konieczności regularnego odwiedzania gabinetu w celu wykonania gabinetowej higienizacji.

Kamień nazębny to idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, w tym odpowiedzialnych za pojawienie się próchnicy i paradontozy. Z tego właśnie powodu tak niezmiernie ważne jest, aby szczególną wagę przykładać do prawidłowej higieny jamy ustnej. Warto również pamiętać, że kamień nazębny może odkładać się poniżej linii dziąseł. Prowadzić to może do wielu poważnych konsekwencji, które w przyszłości będą wymagać kompleksowego leczenia.

Powszechny problem – próchnica

Próchnica jest najczęstszym problemem, z jakim Pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego. Rozpoznanie niepokojących zmian na wczesnym etapie pozwala bardzo często zastosować wyłącznie nieinwazyjne zabiegi profilaktyczne, które tym samym umożliwiają przywrócenie zdrowia w jamie ustnej. Jednak przy pojawieniu się próchnicy standardowym rozwiązaniem jest leczenie zachowawcze. Jej pierwszym etapem jest bezbolesne usunięcie niepokojących zmian. Następnie powstałe ubytki są uzupełnianie. W tym celu wykorzystuje się specjalne wypełnienia światłoutwardzalne. Ich zastosowanie sprawia, że od razu po zabiegu można jeść i pić bez obawy o odkształcenie się lub wypadnięcie ,,plomby”. Ważne jest, aby konieczne leczenie podjąć najszybciej jak to możliwe. Dzięki temu można zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji, takich jak utrata zębów.

Paradontoza

Jedną z najbardziej popularnych chorób przyzębia jest paradontoza. W jej początkowej fazie leczenie ogranicza się do wykonywania zabiegów profilaktycznych, takich jak skaling czy piaskowanie. Nie zdecydowanie się na podjęcie terapii powoduje, że choroba się rozwija, co prowadzi do wystąpienia wielu poważnych konsekwencji, między innymi rozchwiania uzębienia czy nawet do jego utrata. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć konieczne leczenie.

W ramach periodontologii, czyli działu stomatologii zajmującej się chorobami przyzębia, wykonuje się również skuteczne i całkowicie bezpieczne zabiegi mające na celu odbudowę utraconego dziąsła oraz tkanki kostnej. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej, a Ty znowu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia!

  • Zapisz się na konsultację

    , Paradontoza i próchnica głównymi przyczynami wypadania zębów

    Poznaj atuty:

Dlaczego warto podjąć leczenie?

Pojawienie się próchnicy lub paradontozy to znak, że podjęcie kompleksowego leczenia jest konieczne. Dlaczego? Choroby te powodują liczne, poważne zmiany w jamie ustnej, które negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Jednym ze skutków nieleczonej próchnicy czy paradontozy może być wypadnięcie zębów. Jest to niezwykle poważna konsekwencja, powodująca diametralną zmianę życia. Bardzo często w takiej sytuacji pojawiają się trudności z jedzeniem pokarmów, a rozdrobnienie niektórych produktów staje się wręcz niemożliwe. Z jednej strony należy wtedy zrezygnować ze swoich ulubionych dań, z drugiej – pogorszeniu ulega ogólny stan zdrowia, ponieważ do organizmu nie są dostarczane wszystkie niezbędne składniki do normalnego funkcjonowania. Ponadto braki zębowe negatywnie wpływają na wygląd uśmiechu, wywołując u wielu osób uczucie wstydu. Zasłanianie ust dłonią w towarzystwie staje się normą. Tym wszystkim poważnym konsekwencjom można jednak skutecznie zapobiec, decydując się na kompleksowe leczenie, którego celem jest wyleczenie zębów z próchnicy i paradontozy!

Co możesz teraz zrobić?

Zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy? Koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną. Dobierzemy odpowiednie metody leczenia, które pozwolą uzyskać znakomite i oczekiwane efekty. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer +48 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
5 najpopularniejszych mitów związanych z leczeniem zębów

Wokół leczenia stomatologicznego przez lata narosło wiele mitów. Słaby dostęp do źródeł sprawiał, że wiele niesprawdzonych informacji przechodziło z ust do ust stale, poszerzając swój zasięg. Doprowadziło to do powstania wielu […]


Czytaj
Problemy z aparatem ortodontycznym – pierwsza pomoc

Czasami po założeniu aparatu pojawiają się małe problemy. Podpowiadamy jak sobie z nimi poradzić. Podrażnienie policzków przez zamki ortodontyczne — aby zamki mniej traumatyzowały śluzòwkę, można je okleić specjalnym […]


Czytaj
Ropień zęba- objawy i leczenie
chirurgia Orto-Live Radom ropień

Większość schorzeń stomatologicznych ma swoje źródło w zaniedbaniach dotyczących higieny jamy ustnej. Nie inaczej wygląda sytuacji z poważną i bolesną dolegliwością, jaką jest ropień zęba, czyli ostry stan zapalny […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Papierosy a zdrowie jamy ustnej
choroby jamy ustnej Orto-Live papierosy skutki palenia

Że papierosy szkodzą, o tym wszyscy już wiedzą. Ale czy wiesz, że nie tylko dla płuc są one szkodliwe? Palenie papierosów niekorzystnie odbija się również na stanie zębów i jamy ustnej.   […]


Czytaj
Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie
choroby jamy ustnej dziąsła Orto-Live paradontoza

Paradontoza jest poważnym zapaleniem przyzębia. To najczęstsze obok próchnicy schorzenie jamy ustnej. Choroba ta uszkadza struktury otaczające i utrzymujące zęby: cement korzeniowy, ozębną, dziąsło, kość wyrostka zębodołowego. […]


Czytaj
Nadwrażliwość zębów
ból nadwrażliwe zęby nadwrażliwość zębów Orto-Live

Ząb reaguje w zetknięciu z zimnym lub gorącym posiłkiem? A może daje o sobie znać, gdy jesz coś kwaśnego lub słodkiego? Znasz ten ból? Prawdopodobnie to nadwrażliwe zęby. Nie jest to […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone