fbpx

Proteza overdenture


, Proteza overdenture
bezzębie Orto-Live overdenture protetyka proteza protezy ruchome

Jak radzić sobie z bezzębiem? Rozwiązaniem są protezy. Nie każda jednak równie dobrze wywiązuje się ze swych zadań. Dlatego warto, byś poznał zalety protezy overdenture i przekonał się, że to nowa jakość w protetyce.

 

Proteza overdenture – co to takiego?

Proteza overdenture to typ protezy ruchomej. Osadza się ją na filarach – tę rolę mogą spełniać naturalne zęby Pacjenta albo implanty wszczepione w miejsce korzeni. Proteza overdenture jest mocowana za pomocą specjalnych zatrzasków. Jest znacznie stabilniejsza niż tradycyjne protezy stosowane w leczeniu bezzębia, a przy tym i wygodniejsza, ponieważ można ją wyjmować, jeżeli zajdzie taka potrzeba (na przykład po to, żeby ją dokładnie wyczyścić).

 

Jak wykonuje się protezę overdenture?

Najpierw lekarz powinien zbadać uzębienie i jamę ustną Pacjenta pod kątem przyszłej protezy. Nie zawsze można od razu ją zastosować. Jeżeli filarami będą naturalne zęby Pacjenta, muszą one być w odpowiednim stanie. Jeżeli nie są zdrowe, to najpierw trzeba będzie je przeleczyć.

Jeśli Pacjent zostanie uznany przez lekarza za kwalifikującego się do protezy overdenture, pierwszym krokiem jest przygotowanie dla niej filarów. Jeżeli tę rolę będą pełnić implanty, trzeba przygotować dla nich miejsce, jeśli natomiast filarami będą naturalne zęby Pacjenta, trzeba je delikatnie oszlifować. Pobiera się także wycisk, który będzie wzornikiem dla protezy.

Kolejna wizyta wiąże się z umieszczeniem zaczepów na odpowiednim miejscu w jamie ustnej. Wykonuje się kolejne pobranie wycisku. Lekarz omawia też z Pacjentem kwestię koloru protezy. Następna wizyta to już przymiarka próbnej protezy. Lekarz i Pacjent mogą wreszcie ocenić efekt. Zakończeniem tego wieloetapowego procesu jest założenie finalnej protezy oraz dokonanie ostatnich drobnych korekt, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Proteza overdenture – dlaczego warto ją wybrać?

Czemu warto zdecydować się właśnie na protezę overdenture? Ma ona wiele zalet, ale jedną z największych jest to, że przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej, podczas gdy tradycyjne protezy robią to jedynie częściowo. Dzięki umocowaniu na filarach protezy overdenture siły żucia są przenoszone na kość. Dzięki temu można jeść nawet twarde potrawy. Co więcej, można w pełni cieszyć się ich smakiem. Tradycyjne protezy ruchome mają część blokującą podniebienie, przez co ograniczają odczuwanie smaku. Proteza overdenture nie ma takiej części podniebiennej, więc nic nie przeszkadza w odbiorze smakowych doznań.

Proteza overdenture pozwala też odzyskać prawidłową wymowę głosek. Właściwa artykulacja jest w znacznym stopniu zależna od podparcia języka na zębach. Jeśli zębów brakuje, wymowa niektórych głosek staje się po prostu niewykonalna. Protezy ruchome jedynie w pewnym stopniu rozwiązują ten problem – nawet przy dobrym dopasowaniu taka proteza może się z biegiem czasu odkształcić lub przemieścić. Nie ma takiego zagrożenia przy stabilnych protezach overdenture. Stabilne zamocowanie na zatrzaskach sprawia, że używając takiej protezy nie trzeba się też obawiać, że wypadnie podczas jedzenia, śmiechu czy kichania.

Ale proteza overdenture to nie tylko funkcjonalność i wygoda. Ten typ protezy ma jeszcze jedną nieocenioną właściwość, mianowicie zapobiega zanikowi kości. Rzecz w tym, że luki w uzębieniu powodują, iż kość traci swoje naturalne obciążenie, przez co stopniowo dochodzi do jej zaniku. Postarza to wizualnie Pacjenta. Proteza overdenture, ponieważ jest mocowana na zębach lub implantach, prawidłowo obciąża kość i przeciwdziała jej zanikowi.

Proteza overdenture jest też wytrzymała. Porcelana, stanowiąca tworzywo, z którego wykonywane są takie protezy, jest odporna na przebarwienia i ścieranie, a także na wysoką temperaturę, dzięki czemu można swobodnie jeść nawet gorące posiłki. Z tego też względu proteza może służyć Pacjentowi przez wiele lat, nawet przez resztę życia, jeżeli będzie on o nią odpowiednio dbał.

 

Co możesz teraz zrobić?

Proteza overdenture to rozwiązanie zapewniające lepszą funkcjonalność i większy komfort niż inne protezy. Jeżeli borykasz się z bezzębiem, może właśnie takiej protezy potrzebujesz. Umów się na wizytę w Orto-Live, a wszystkim się zajmiemy. Skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer 602 660 944 lub wypełniając formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Formularz w treściach

Zapisz się na konsultację Poznaj atuty: Koszt konsultacji od 100 zł Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia Poznasz plan i koszty leczenia Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje […]


Czytaj
Guma do żucia – jak wpływa na stan jamy ustnej?
Orto-Live profilaktyka Radom stomatologia zachowawcza

Guma do żucia ma wielu wielbicieli, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Czy należy ją odradzić osobom dbającym o zęby? Okazuje się, że… wręcz przeciwnie. Guma do żucia może mieć korzystny […]


Czytaj
Jak leczyć paradontozę?
Orto-Live periodontologia profilaktyka Radom

Nie trzeba nikogo przekonywać, że codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Często jednak konieczność wykonywania tych czynności jest bagatelizowana, co z kolei prowadzi do rozwoju wielu poważnych dolegliwości. […]


Czytaj

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Orto-Live
4.5
Based on 19 reviews
powered by Google
Monika Luks
Monika Luks
12:34 12 Aug 20
Od kilku lat chodzę jestem Pacjentką Orto-Live i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest bardzo miła i zawsze porozmawia ze mną i opiszę co robić, aby zachować zdrowe zęby. Mimo, że kiedyś obawiałem się dentysty, to teraz nie mam żadnych problemów z zębami, co w dużej mierze jest zasługą Orto-Live. Pozdrawiam i Polecam
Anna Kowalska
Anna Kowalska
09:36 24 Mar 20
Pani Doktor Podgórska sprawia że można zapomnieć że jest się u dentysty. Dzięki niej wizyty u dentysty stały się dla mnie przyjemnością co kiedyś wydawało się niemożliwe :) Ślicznie dziękuję! :)
Janina Luc
Janina Luc
09:50 20 Feb 20
Szczerze polecam gabinet Orto Live. Mialam tu zakladana proteze i jestem bardzo zadowolona poniewaz teraz moge sie usmiechac i bez problemu jesc posilki a wczesniej unikalam. Bardzo dziekuje calemu zespolowi
Monika Dawidowska
Monika Dawidowska
14:03 15 Jan 20
Do gabinetu trafiłam z polecenia koleżanki i muszę jej bardzo podziękować :) Jestem po leczeniu ortodontycznym u Pani Doktor Janik-Podgórskiej która jest znakomitym fachowcem i pomogła mi uporać się z bardzo poważną wadą zgryzu jaką miałam :) Bardzo dziękuje Pani doktor oraz całemu zespołowi za podejście do Pacjenta. Nigdy do tej pory nie czułam się u dentysty tak swobodnie jak w Orto-Live :)
Hanka Jabłońska
Hanka Jabłońska
12:02 03 Jan 20
Jestem bardzo zadowolona z leczenia zachowawczego oraz ortodontycznego jakie miałam wykonywane w klinice Orto-Live :)) Wszystko przebiegało tak jak zostało mi wytłumaczone na początku leczenia za co jestem bardzo wdzięczna :)
Łukasz Malicki
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Dawid Nowak
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Andrzej Wita
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
sshe sshee
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Julia Nowacka
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Patryk Janusz
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Sylwia K.
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Ola Potocka
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Aleksandra Węglarz
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Zobacz wszystkie opinie

 

Orto-Live
5.0
powered by Facebook
Julia Wu
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Przemyslaw Skrzek
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Rafał Janas
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Magdalena Nowacka
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Asia Wojtunik
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Kasia Zakrzewska
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Aleksandra Markowska
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Stanisław Skrzyński
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Kasia Janicka
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Agata Niewadzisz
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Patrycja Zasada
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Julia Szerling-Pielas
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Wiola Kądrowska
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Katarzyna Niedużak
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Barbara Rozińska
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Bogusław Kopka
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Aleksandra Korycka
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Magdalena Zakonnik
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Linda Banasik
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Konrad Chmielewski
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Ola Janik
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Ada Gruszczak
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Michał Czyżewski
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
   

Przeczytaj także porady naszych ekspertów

   
Aparat kosmetyczny – czym się różni od zwykłego?
aparat ceramiczny aparat kosmetyczny aparat kryształowy aparat porcelanowy aparat samoligaturujący Orto-Live

Aparat kosmetyczny – co to takiego? Co wyróżnia ten rodzaj aparatu ortodontycznego? Już za chwilę wszystko wyjaśnimy.   Kosmetyczny aparat ortodontyczny – czym się wyróżnia? Nikogo […]


Czytaj
Ząb zatrzymany
chirurgiczne usunięcie zęba Orto-Live ząb zatrzymany zatrzymanie zęba

Ząb zatrzymany – przyczyny, objawy leczenie. O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy! Dowiedz się, jak rozpoznać tę nieprawidłowość i jak radzić sobie z zębem zatrzymanym.   Ząb […]


Czytaj
Resekcja wierzchołka korzenia
leczenie kanałowe resekcja wierzchołka zęba wypełnienie wsteczne zapalenie tkanek

Resekcja wierzchołka korzenia – brzmi tajemniczo? A to tylko nazwa zabiegu stomatologicznego. Na czym polega taki zabieg i w jaki sposób się go wykonuje? Czytaj dalej, a poznasz szczegóły! […]


Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone